Witamy w świecie aut z USA
Katowice - (head office Polska)     polska@amerykan.pl
Michigan - (head office USA) usa@amerykan.pl
INFOLINIA 801 014 138 - koszt połączenia wg taryfy operatora

Platforma AMERYKAN

Platforma AMERYKAN oferuje swoim Klientom poprzez Copart i IAAI ponad 382 000 samochodów używanych - każdego dnia ponad 30.000 dodatkowych samochodów. Każdy samochód jest kupowany bezpośrednio od amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej (bez pośredników). Sprzedajemy samochody bez minimalnej ilości sztuk lub ukrytych opłat.

O Grupie Kapitałowej

Podmiotem zarządzającym i stroną umowy na rynku polskim jest Spółka CG sp. z o.o.
Platforma AMERYKAN oferuje swoim Klientom poprzez Copart i IAAI ponad 382 000 samochodów używanych - każdego dnia ponad 30.000 dodatkowych samochodów. Każdy samochód jest kupowany bezpośrednio (bez pośredników). Sprzedajemy samochody bez minimalnej ilości sztuk lub ukrytych opłat.

OD PONAD 25 LAT ROBIMY TO SAMO. Historia zaczęła się ponad 25 lat temu, kiedy ówczesny viceprezes Zarządu wyjechał do Stanów Zjednoczonych stworzyć struktury niemieckiej firmy w Stanach Zjednoczonych, z biegiem lat dzialaność rozwinęła się, pozyskana została amerykańska licencja dilera samochodowego, powstał salon samochodowy w Michigan, nawiązane zostały liczne kontakty handlowe.
Obecnie fundamentem spółki są pracownicy. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy własnych Agentów Celnych z listy ministerialnej i mechaników. Tutaj na liście rządowej Agentów Celnych znajdziesz naszych pracowników, z którymi będziesz rozmawiał w zakresie cła i akcyzy. Otrzymując od nas ponad 25 letnie doświadczenie w handlu stacjonarnym w USA i imporcie do Europy, stajesz się częścią swojego sukcesu w zakresie dużej oszczędności finansowej i prestiżu z używania swego wymarzonego auta.
Na spółkę składają się:
Własny licencjonowany stacjonarny salon samochodowy w USA do którego możemy przewieźć wylicytowane auto lub Twoje części. In-house branżowi fachowcy w USA, którzy przed zalicytowaniem pojazdu mogą dokładnie przejrzeć przed zalicytowaniem intersujący Cię pojazd jeśli auto znajduje się w godziwym dystansie od naszego salonu. Własna Kancelaria Prawna w Polsce o specjalności prawa celnego, prawa cywilnego rzeczowego, prawa podatkowego - w cenie zakupu zadbamy o wszystkie kwestie formalno-prawne. Własna agencja celna - załatwimy w Twoim imieniu formalności celno-skarbowe. Własne warsztaty samochodowe w Polsce - możemy naprawić Twój samochód i dostarczyć go pod drzwi w pełni naprawiony i zarejestrowany w Polsce. Autolawety - możemy przewieźć Twoje auto w dowolne miejsce w Polsce. Posiadamy hurtowe zniżki na części samochodowe w Polsce i w USA. Grupa Kapitałowa jest autoryzowanym przedstawicielem handlowym wielu producentów części samochodowych. Postaw na doświadczenie i zamawiaj auta z nami.

Szanowny Kliencie/ Szanowny potencjalny Kliencie. Po pierwsze: działamy szybko, hołdując znanemu porzekadłu - mądrości amerykańskiego Narodu przypisywanemu Benjaminowi Franklinowi: Time is money. Po drugie: działamy rzetelnie. Branża samochodowa w zakresie importu aut, warsztatowa i sprzedażowa tworzona jest przez różnorodone grono oferentów. Prawdopodobnie doświadczyłeś już w swej historii serwisowania lub kupna auta sytuacji, z której nie byłeś zadowolony, co stanowiło oddźwięk niedbalstwa, niekompetencji lub było codzienną nieuczciwością wykonawcy. Import aut z USA to specjalizacja obejmująca szerszy wachlarz działań, składa się nań: zakup w USA , transport krajowy w USA, eksport z USA, clenie, naprawa i sprzedaż. Proces importu auta wymaga podejmowania decyzji, te decyzje muszą być trafne bowiem auto musi przejść przez szereg rąk, niesie to za sobą konieczność powierzania pojazdów osobom znanym ze swej uczciwości i profesjonalizmu, współpraca musi się toczyć wśród uczciwych wykonawców na każdym etapie supply chain. Wybierając naszą firmę na swojego kontrahenta w zakupie i przywiezieniu auta z USA do Polski zapewniasz sobie pewność i bezpieczeństwo powierzonego dobra. Oddajesz transakcję w ręce osób doświadczonych, korzystających od wielu lat z tych samych kontrahentów. Nabywając ruchomośc w USA stajesz się właścicielem rzeczy w obcym kraju, z tego też względu obecność importera w USA jest niezbędna. Oprócz naszej stacjonarnej obecności w USA i w Polsce, doświadczenia i wiedzy "know how" posiadamy kompetencje ustawowe wyrażające się wpisem do odpowiednich rejestrów.
Gwarantuję z całą odpowiedzialnością, że zespół naszej firmy tworzą fachowcy i praktycy, którzy działają szybko, i profesjonalnie dysponując przy tym wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Świadectwem uznania naszej działalności może być fakt, że po usługi naszej firmy sięgają dealerzy samochodowi regularnie i osoby fizyczne w USA i w Europie. Jako jedni z nielicznych dealerów działających na rynku polskim, sprzedajemy samochody również Amerykanom face-to-face w stacjonarnym salonie w Michigan, a prawdopodobnie jako jedyni robimy to od ponad 25 lat.
Twoje korzyści ze współpracy z nami:

UMOWĘ ZAWIERASZ Z POLSKĄ FIRMĄ.

Działamy transparentnie z nastawieniem na zadowolenie Klientów. Podlegasz polskim regulacjom prawnym, dzięki czemu możesz dochodzić się wszystkich swoich praw w Polsce.

MAMY W FIRMIE WŁASNYCH AGENTÓW CELNYCH

Powierzasz import auta fachowcom z branży. O statusie swojego zamówienia będziesz rozmawiał z naszymi Agentami Celnymi wpisanymi na listę Ministerstwa Sprawiedliwości, którzy zadbają o dopełnienie wszelkich formalności celno-skarbowych.

LICENCJA DEALERA W USA. STACJONARNY BIZNES DEALERSKI W USA I EUROPIE

Grupa Kapitałowa posiada w USA salon samochodowy i licencję dilera samochodowego, dzięki czemu decydując się na import z naszą firmą, nabywasz auto bez pośredników. Dodatkowo przypływające auto możemy zaopatrzyć w tablicę rejestracyjną dilera samochodowego z OC.

WŁASNA SIEĆ WARSZTATÓW

 • Naprawy blach.-lakier
 • Mechanika i elektryka
 • Wulkanizacja - wymiana opon
 • Konkurencyjne ceny
 • Organizowanie części

TRANSPORT AUT

 • Transport krajowy
 • Transport międzynarodowy
 • Małe lawety
 • Lawety lorry
 • Płatności w USA

JESTEŚMY W USA STACJONARNIE

 • Licencja dilera w USA
 • Możliwe wizje lokalne w USA
 • Zakup części w USA
 • Formalności w USA
 • Działamy szybko

JESTEŚMY W EUROPIE STACJONARNIE

 • Agenci celni in-house
 • Własne warsztaty
 • Kompetencje doradcze
 • Doskonała oganizacja lokalna
 • Działamy szybko
JSOFT
JSOFT
JSOFT
JSOFT
JSOFT
JSOFT
JSOFT

POLECAJĄ NAS KUPUJĄCY

Opinie klientów

Auta zamawiam do firmy i każde auto jest dokładnie takie jakiego się spodziewałem,polecam rówież ze względu na profesjonalną obsługę.

Paweł Watko - Siemianowice Śląskie

Polecam, korzystałem wcześniej z innej firmy, tu znacznie szybciej i taniej, a zamówiłem już 14 aut.

Zbigniew Jaskóła - Częstochowa

Z całą pewnością polecam firmę. Szybko, konkretnie, zgodnie z ustaleniami. Na aucie oszczędziłem 9 000 zł

Grzegorz Bożek- Kraków

Polecam, oszczędziłam na zakupie rocznego Porsche Cayenne niemal 40 tys zł, poza tym obsługa profesjonalna. Kolejne auto również kupię przez Państwa.

Maria Szemus - Warszawa

AMERYKAN.PL